ANA SAYFA   VALİ   İL GENEL MECLİSİ İL ENCÜMENİ   İÇ DENETİM BİRİMİ   İHTİSAS KOMİSYONLARI GENEL SEKRETER MİSYON-VİZYON
GÖREVLER
BAĞLI MÜDÜRLÜKLER
İL GENEL MECLİSİ KARARLARI
ENCÜMEN KARARLARI
RAPORLAR / SUNUMLAR
İMAR PLANLARI VE İLANLARI
KAMU HİZMET STANDARDI
YAYINLARIMIZ
BASINDA İL ÖZEL İDARESİ
TANITIM FİLMİ
ANKET
ETİK KURULU
İLETİŞİM
BİLGİ EDİNME
   
İl Özel İdaresi Köy Muhtarlarını Bilgilendiriyor

İl Özel İdaresinin görevleri arasında bulunan, köylerdeki inşaat izinleri, arazi ifraz ve tevhid işlemleri, Sıhhi, Gayrisıhhi , Umuma Açık ve Madencilik Faaliyetinde bulunan,  işyerlerinin  ruhsatlandırılması ve denetimi konusunda,yaşanan ve yaşanabilecek sıkıntıların meydana gelmemesi için ilgili köy muhtarlarının bilgilendirilmesi amacıyla toplantılar düzenleniyor.
TOPLANTILAR PROGRAM ÇERÇEVESİNDE BELİRTİLEN GÜNLERDE YAPILIYOR
Toplantılar, İl Özel İdaresi Genel Sekreteri İbrahim ŞİMŞEK’ in koordinesinde ilgili Birim Müdürleri ve Teknik Elemanlar tarafından ilçelerde,  köy muhtarlarının hazır bulunduğu  günlerde yapılıyor.
Toplantıların ilki, Gölhisar ve Altınyayla ilçelerinde başlamış ve Bucak ilçesi ile diğer ilçelerde bir program  dahilinde devam ediyor.
İlçe Kaymakamlarının ziyaret edilerek İl Özel İdaresinin ilçedeki yatırımları, işlerin ilerleyişi ve karşılaşılan sorunlar ile sorunların giderilmesi için görüş alışverişinde de bulunulan toplantılara Kaymakamlarca da katılım sağlanmaktadır. Genel Sekreter İbrahim ŞİMŞEK’ in açılış konuşmaları ile başlayan bilgilendirme toplantılarında amaç, vatandaşların İl Özel İdaresi ile olan işlerinin ve aldığı hizmetlerin  daha sağlıklı olması ve sıkıntı yaşanmaması için  köydeki en üst uygulayıcılar olan muhtarlarla koordineli çalışılmasını sağlamaktır.
 KÖYLERDE İNŞAAT YAPIMINA YOĞUN TALEP VAR
İlgili köy muhtarlarının katılımıyla gerçekleşen toplantılarda en fazla, köylerde yapılacak inşaatların ne şekilde yapılacağı ve nelere dikkat edileceği konusunda sorular yöneltilerek, İmar ve Kentsel İyileştirme Müdürü Osman ÇETİN, Yüksek Şehir Plancısı Zeynep ÖLÇER ve Harita Teknikeri Cahit  TOKAT tarafından örnekler verilerek inşaatların köy yerleşik alanı içinde ve dışında olması arasında ne gibi farklar olduğu, inşaat yapmak için ne şekilde müracaat edileceği, kaçak ve uygun olmayan yapılara müsaade edilemeyeceği gibi konularda açıklamalar yapılarak vatandaşlar bilgilendirilmektedir.
Ayrıca, köylerde faaliyet gösteren işyerlerinin açılması, ruhsatlandırılması ve denetlenmesi konularında da Ruhsat ve Denetim Hizmetleri Müdürü Sıdıka YÜZ, Ruhsat Denetim Memuru Görkem DEĞİRMENCİ ve Jeoloji Mühendisi M. Oktay ÖZEKİNCİ  tarafından yapılan bilgilendirme ve açıklamaların ardından muhtarlardan gelen sorular da cevaplandırılmaktadır.
Konu ile ilgili yapılan toplantılar bütün ilçelerimizde devam etmektedir.
Bu yazy 1345 kez okundu.
Haber ile Ylgili Resimler :

Delicious  Facebook  FriendFeed  Twitter  Google  StubmleUpon  Digg  Netvibes  Reddit
Di?er Haberler
Sözleşmeli Personel Alımı Sözlü Sınav Sonucu Açıklandı
İdaremiz Hizmetiçi Eğitim Faaliyetlerine Devam Ediyor
2014 Mali Yılı Faaliyet Raporunu İGM Onayladı
Sözleşmeli Personel Alınacaktır
Hizmetlerimizle NEREDEN NEREYE
Genel Sekreterimiz İbrahim ŞİMŞEK Veda Etti
Vali DÜZGÜN’ den Genel Sekreter ŞİMŞEK’ e Ziyaret
75 Köy Yolu Ulaşıma Açıldı
TKDK Kırsal Kalkınma (IPARD) Programı On Üçüncü Başvuru Çağrı İlanı
Burdur İl Özel İdaresi' nin Başarılı Çalışmaları AYRINTI' da
Haber Ar?ivi